ІКТ-компетентність

На сучасному етапі розвитку освіти встановлено пріоритет у прогресивному розвитку суспільства як такого поряд з  інформацією. Саме на цьому тлі особливу значущість набуває таке поняття, як ІКТ-компетентність педагога, а також учнів. Тому питання використання ІКТ-технологій активно вивчаються, впроваджуються в освітній сфері.

Інформаційно-комунікаційні технології є дієвим засобом, який сприяє професійному розвитку педагогів, адже ІКТ здатні забезпечити комунікацію між усіма суб’єктами освітньої системи (чати, телеконференції, вебінари) та неперервне консультування, інформування, оновлення навчальних матеріалів підтримки на усіх етапах навчання (блоги, обговорення статей в вікі середовищах), організувати процес навчання, враховуючи особливості навчання дорослих, які поєднують навчання з професійною діяльністю (дистанційне навчання на базі Інтернет-платформ).

ІКТ-компетентність педагога пов'язана з формуванням уміння самостійно шукати, аналізувати, добирати необхідну інформацію, трансформувати, зберігати та транслювати її. Ця компетентність забезпечує навички роботи з інформацією, що міститься в освітніх галузях, а також в навколишньому світі.

ІКТ-компетентність охоплює здатність особистості застосовувати сучасні інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) для вирішення навчальних і наукових проблем та відповідні знання, навички та вміння застосовувати їх для практичної діяльності,  включаючи засоби, здатність здійснювати веб-дизайн, розробляти презентації, використовувати графічні програми, відомості он-лайн бібліотек, веб-браузерів, програми Word та ін.

Створюємо навчальне відео

Створення відеоуроку за допомогою сервісу freescreenrecording.com  Завантажити програмне завантаження тут

23:25 18.12.2022

Різноманітні сервіси для дистанційного навчання учнів:

LearningApps.org - безкоштовний онлайновий сервіс, який дозволяє створювати інтерактивні вправи. Він є конструктором для розробки різноманітних завдань з різних предметних галузей. Для впевненої роботи з сервісом LearningApps раджу переглянути відео.

02:19 08.12.2022