Тиждень зарубіжної літератури

Дата: 08.03.2023 13:25

З метою підвищення в учнів інтересу до читання, виховання читацької культури, розширення кругозору учнів, у Білозірському ліцеї був проведений Тиждень зарубіжної літератури.

Тиждень розпочався із дитячої "зони комфорту". Учням запропоновано було перевтілитись в улюбленого літературного героя у фото чи відеоформаті, наслідуючи традиції косплею. Діти мали обрати героя, повторити інформацію про нього для створення успішного образу, продумати костюм, аксесуари. Варто відмітити оригінальність у виконанні завдань Шепель Н. (5-В кл.), Басараб З.(5-Б кл.), Єрмакової Н.(5-Б кл.).

Впродовж Тижня проводились різні заходи: літературні вікторини, конкурси творчих проєктів, відвідини віртуальних бібліотек. Кращими "знавцями" зарубіжної літератури стали Єрмакова Н.(5-А кл.), Шепель Н. (5-В кл.),  Ложкіна А., Колдунович В. (7-А кл.), Плодистий Д.(7-Б кл.), Уперенко А.(7-В кл.).

Учні 9 класів поглиблено познайомились з життя і творчістю М.В.Гоголя. Учні підготували творчі проєкти, презентації, ментальні карти. Кращі  роботи: Чубенко Ю.(9-Б кл.), Козіної Д.(9-А кл.).

В конкурсі художнього читання "Світ поезії" відзначено Погрібняк В. (10-Б кл.), Горбівненко А. (10-А кл.).

Учні 11 класу працювали над темою "Європейські письменники XX ст. проти війни". Старшокласники підготували творчі проєкти, презентації, буктрейлери про життя і творчість Б.Брехта, Г.Белля. Кращі роботи: Стадник Ст., Азаматов А., Козюра В..

Для учнів 5-А, 6-Б, 8-А, 8-Б, 8-В класів, в рамках тижня, проведені додаткові інтерактивні онлайн вправи та вікторини: "Пошук слів", кросворд, "Відсутнє слово", "Відкрийте вікно", "Випадкове колесо", фліп-картки, "Відповідні пари", "Встанови відповідність", ігрова вікторина, сортування за групами.

Тематика заходів: "Хто автор?" (повторення вивчених творів, 5-А кл.), "Ознаки казок" (5-А кл.), "Чарлі і шоколадна фабрика" (5-А кл.), "Твір та його автор" (5-А кл.), "Світ літературних героїв" (6-Б кл.), "Байка як жанр літератури" (6-Б кл.). У 8-х класах теми: "Твір - ілюстрація", "В.Шекспір (біографія), "Ромео і Джульєтта"", "Давньогрецька лірика і відродження".

Здобувачі освіти 5-А, 6-Б, 8-х класів активно і з цікавістю взяли участь у спланованих онлайн заходах в рамках Тижня зарубіжної літератури.

Загалом, Тиждень зарубіжної літератури був досить "кольоровим" та інформативним. Учасники отримали заряд позитивних емоцій. Учителі-предметники мали ще раз упевнитись в тому, що учні Білозірського ліцею талановиті, унікальні та творчі особистості.